Şuan Okunan
Kalamış Yaz Festivali Kadıköylüleri yaz boyu film ve müzikle buluşturacak

Kalamış Yaz Festivali Kadıköylüleri yaz boyu film ve müzikle buluşturacak

Yaz boyu Kadıköylüleri müzik ve sinema ile buluşturacak olan Kalamış Yaz Festivali, 1 Temmuz’da Nazan Öncel konseriyle başladı. 51 gün boyunca devam edecek festivalde, 34 konser, 17 film gösterimi yer alacak. Festivalin film programı 3 Temmuz Pazar günü saat 22.00’de Charlie Chaplin’in “Sirk” filmi ile başlayacak. Chaplin’in 1928 yapımı filmine, Şef Orçun Orçunsel yönetimindeki Avrasya Flarmoni Orkestrası canlı orkestra müziği ile eşlik edecek.

Festivalin müzik ayağında sürpriz isimlerin yanı sıra klasik müzik, caz ve popüler müziğin duayen isimleri, ışık, ses ve görsel içeriğiyle hazırlanmış özel sahnede izleyicileriyle buluşacak. Caz Müzik akşamları Polonyalı grup Immortal Onion konseri ile 4 Temmuz Pazartesi, Klasik Müzik akşamları ise film müziklerini seslendiren Open String Session ile 5 Temmuz Salı günü açılışını yapacak. Festivalin müzik ayağı rock world, elektronik müzik, hip – hop ve popüler müzikten oluşan zengin bir içerikle seyirci karşısına çıkacak.

YILDIZLAR ALTINDA SİNEMA

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi’nin özel seçkisinden oluşan gösterimler, 3 Temmuz’da orkestra eşliğinde Chaplin gösterimiyle başlıyor. Charlie Chaplin’in 1928 yapımı sessiz klasiklerinden Sirk filmine Şef Orçun Orçunsel yönetimindeki Avrasya Filarmoni Orkestrası, Chaplin imzalı film müzikleriyle eşlik edecek. 30 Ağustos’a kadar sürecek film gösterimleri kapsamında, 17 film izleyiciyle buluşacak. Yıldızlar Altında Sinema programında E.T.’den Cazcı Kardeşlere, Altın Ayı ödüllü Alcarrasda’dan Arabesk ve Selamsız Bandosu’na birçok kült film açık havada izleyicisiyle buluşacak.

Ayrıca Bakınız

İki ay boyunca 51 etkinliğe ev sahipliği yapacak olan Kalamış Yaz Festivali, 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel sürpriz bir sanatçının konseriyle son bulacak. Festivale katılım, alanın düzeninin sağlanabilmesi için biletli olacak. Biletler, 10 TL ödeyerek Mobilet üzerinden ya da sokak hayvanlarına veya yeni doğan paketine yardım yaparak temin edebilecek.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik