Şuan Okunan
“Kalanlar”, 11 Ocak’ta Alan Kadıköy’de sahnelenecek

“Kalanlar”, 11 Ocak’ta Alan Kadıköy’de sahnelenecek

2019 yılında GalataPerform’un düzenlediği Yeni Metin Festivali 8‘de ‘Senenin Oyunu’ olarak ödüle layık görülen “Kalanlar”, izleyici ile buluşmaya devam ediyor. Nilay Erdönmez, Enginay Gültekin, Elif Ongan Tekçe ve Kübra Balcan’ın oynadığı, usta oyuncu Suna Keskin’in ekran oyuncusu olarak yer aldığı eksilmek ve kalmak üzerine izleyicisine derinlikli sorular yönelten ‘Kalanlar’, 11 Ocak’ta Alan Kadıköy’de sahnelenecek.

Itır Karabulut’un yazdığı Yeşim Özsoy’un yönettiği “Kalanlar”, Türkiye’nin güneyinde Adana’da, sıcak bir günde geçiyor. Eksilmek ve kalmak üzerine söz söyleyen oyunda Şükran Hanım’dan kalanları toparlamak için onun evinde buluşan beş kadının eşyalarla ve birbiriyle olan ilişkileri anlatılıyor. Nilay Erdönmez, Enginay Gültekin, Elif Ongan Tekçe ve Kübra Balcan’ın rol aldığı oyunda, usta oyuncu Suna Keskin de ekran oyuncusu olarak yer alıyor. “Kalanlar”, 11 Ocak Çarşamba 20.30’da Alan Kadıköy’de seyircisiyle buluşacak. Oyun 24 Ocak’ta DasDas Açık Sahne’de de izlenebilir.

Adana’nın farklı kültürlerini, geleneklerini de hikayeler arasında karakterler yoluyla seyirciye ulaştıran oyun, GalataPerform’un iddialı yapımları arasında bulunuyor. Kalanlar’ın sahne tasarımını çağdaş sanatçı Eda Soylu üstleniyor ve sahnede eşyalarla değişen ve dönüşen bir enstalasyon yapısı kuruyor. Oyunun başında yer alan kısa filmin yönetmeni ise bu sene Altın Portakal Ödüllerinde Kısa Film dalında Jüri Özel Ödülünü alan Özgürcan Uzunyaşa.

Oyunun Künyesi: 

Yazan: Itır Karabulut

Yöneten: Yeşim Özsoy

Sahne Tasarımı: Eda Soylu

Müzik Tasarımı: Çağrı Beklen

Kostüm Tasarımı: Şansım Adalı

Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter

Reji Asistanı: Ezginur Köycü

Işık Operatörü: Umut Rışvanlı

Uygulayıcı Yapımcı: Nezih Cihan Aksoy

Yapım Asistanı: Furkan Güder

Poster Tasarım: Burçak Beşlioğlu

Fotoğraflar: Volkan Erkan

Oyuncular:

Ayrıca Bakınız

Nilay Erdönmez, Elif Ongan Tekçe, Enginay Gültekin, Kübra Balcan ve Suna Keskin

1. Sahne Kısa Film Yönetmeni: Özgürcan Uzunyaşa

1. Sahne Senaryolaştıran: Yeşim Özsoy, Özgürcan Uzunyaşa

Yardımcı Yönetmen: Buse Nur Can

Görüntü Yönetmeni: Ahmed Hamdi Eren

Kamera Asistanı: Okan Genç

Ses Tasarım ve Mix: Eren Dönmez

Kurgu: Anıl Okçu


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik