Ultimate magazine theme for WordPress.

Kalanlar, 8 Nisan’da Akatlar Kültür Merkezi’nde

Suna Keskin, Nilay Erdönmez, Enginay Gültekin, Elif Ongan Tekçe ve Kübra Balcan’ın rol aldığı, eksilmek ve kalmak üzerine izleyicisine derinlikli sorular yönelten Kalanlar, 8 Nisan’da Akatlar Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

“Biri gidince arkasında ne bırakır? Geride bıraktıklarından ne kalır? Kim kimin kalanıdır? Kim kimde ne kadar kalır?

Itır Karabulut’un kaleminden Yeşim Özsoy’un rejisiyle sahneye taşınan Kalanlar, tüm bu soruların yanıtlarını arayan sımsıcak bir hikaye. Türkiyenin güneyinde Adanada, sıcak bir günde geçen, eksilmek ve kalmak üzerine izleyicisine sorular yönelten Kalanlar, Şükran Hanım’dan kalanları toplamak için onun evinde buluşan beş kadının eşyalarla ve birbiriyle olan ilişkilerini trajikomik bir şekilde anlatıyor. Uta oyuncu Suna Keskin’in ekran oyuncusu olarak yer aldığı oyunda Nilay Erdönmez, Enginay Gültekin, Elif Ongan Tekçe vebra Balcan’ın başarılı performanslarıyla izliyoruz.

Elif Ongan Tekçe’ye bu yıl Direklerarası Seyircileri Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülünü getiren Kalanlar, 8 Nisan Cumartesi 20.30da Akatlar Kültür Merkezi’nde, 20 Nisan Perşembe 20.30’da Alan Kadıköy’de seyircisiyle buluşacak.

GERİDE KALANLARIN HAYATLARINI NÜKTEDAN BİR DİLLE İŞLİYOR

2019 yılında GalataPerformun düzenlediği Yeni Metin Festivali 8‘de ‘Senenin Oyunu’ olarak ödüle layık gölen Kalanlar, eksilerek geride kalan hayatları esprili, nüktedan bir dille işliyor. Adananın farklı kültürlerini, geleneklerini de hikayeler arasında karakterler yoluyla seyirciye ulaştırıyor. Bu sezon GalataPerform’un iddialı yapımları arasında yer alan Kalanlar’ın sahne tasarımını çağdaş sanatçı Eda Soylu üstleniyor ve sahnede eşyalarla değişen ve dönüşen bir enstalasyon yapısı kuruyor. Oyunun başında yer alan kısa filmin yönetmeni ise bu sene Altın Portakal Ödüllerinde Kısa Film dalında Jüri Özel Ödülünü alan Özgürcan Uzunyaşa.

“KALANLAR”

Yazan: Itır Karabulut

neten: Yeşim Özsoy

Sahne Tasarımı: Eda Soylu

Müzik Tasarımı: Çağrı Beklen

Kostüm Tasarımı: Şansım Adalı

Işık Tasarımı: Ayşe Sedef Ayter

Reji Asistanı: Ezginur Köycü

Işık Operatörü: Umut Rışvanlı

Uygulayıcı Yapımcı: Nezih Cihan Aksoy

Yapım Asistanı: Furkan Güder

Poster Tasarım: Burçak Beşlioğlu

Fotoğraflar: Volkan Erkan

Oyuncular:

Nilay Erdönmez, Elif Ongan Tekçe, Enginay Gültekin, Kübra Balcan ve Suna Keskin

1. Sahne Kısa Film Yönetmeni: Özgürcan Uzunyaşa

1. Sahne Senaryolaştıran: Yeşim Özsoy, Özgürcan Uzunyaşa

Yardımcı Yönetmen: Buse Nur Can

Görüntü Yönetmeni: Ahmed Hamdi Eren

Kamera Asistanı: Okan Genç

Ses Tasarım ve Mix: Eren Dönmez

Kurgu: Anıl Okçu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.