Şuan Okunan
Kreşendo Müzik’ten 8 Mart’a özel etkinlikler

Kreşendo Müzik’ten 8 Mart’a özel etkinlikler

Kreşendo, Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak üzere Mart ayı boyunca bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor. Kreşendo Müzik sahnesine konuk olacak güncel müzik sahnesinin öne çıkan kadın müzisyenleri dinleyicileriyle buluşacak.

Kadınların ve dezavantajlı grupların müzik sahnesinde daha fazla yer bulması için 2021 yılından beri projeler geliştiren eski adıyla Beats by Girlz Türkiye, Şubat 2024 itibariyle kapsam alanını genişleterek Kreşendo adıyla çalışmalarını sürdürüyor. Çok sesli bir müzik sektörü inşası için sahne üstündeki müzisyenlerden, sahneyi kuranlara, dinleyicilerden basına kadar sektöre dahil tüm aktörlerin güçlendirilmesine ve bu yolla kültürün demokratikleşmesine katkı sunuyor. New York merkezli müzik girişimi olan We Make Noise global organizasyonunun Türkiye ayağı olarak etkinliğini sürdürüyor.

Tamamı kadın müzisyenlerden oluşan orkestrasıyla Kreşendo Müzik, kadın şarkıcıların parçalarından oluşan repertuarıyla dinleyicileriyle buluşacak. Mart ayı boyunca İBB Sancaktepe Eyüpsultan Kültür Merkezi, Büyükada Taş Mektep ve Pera Müzesi olmak üzere İstanbul’daki birbirinden farklı mekanında konserler ve söyleşiler gerçekleştirecek. Kreşendo Müzik, sevilen kadın müzisyenlerden Şenceylik ve Dilhan Şeşen ile sahneyi paylaşıyor.

POP MÜZİĞİN KADIN ŞARKILARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle 6 ve 10 Mart’ta gerçekleşecek konserlerde, Kreşendo Müzik Türkçe pop müziğinin kadın şarkılarını konuklarıyla seslendirecek. 6 Mart’ta Kreşendo Müzik’e; müzik sahnesinde yer edinmiş şarkıcı ve söz yazarı Şenceylik eşlik edecek. İBB Sancaktepe Eyüpsultan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek konserde geçmişin sevilen kadın şarkılarının güncel yorumları dinleyicilerle buluşuyor.9 Mart’ta İBB Taş Mektep Büyükada’da alternatif müzik sahnesinin dikkat çeken ismi Dilhan Şeşen ile Kreşendo’dan Ezgi Karadayı moderatörlüğünde gerçekleştirecekleri söyleşinin konusu “Sektörde Kadın Olmak, Kariyer Yolculuğu”. Müzik sektöründe kadın olmanın getirdikleri ve Dilhan’ın kariyer yolculuğu üzerine keyifli bir sohbet gerçekleşecek.

10 Mart’ta ise İBB Taş Mektep Büyükada’da bu sefer Kreşendo Müzik ile sahneyi paylaşacak olan Dilhan Şeşen dinleyicilere keyifli bir dinleti vaadediyor.

EDA BABA BİR ARADA KONSERİNDE

Her ayın son cuması Pera Müzesi işbirliğinde ve Zuhal Müzik sahne sponsorluğunda müzik sahnesinin güçlü kadın müzisyenlerini dinleyicileriyle buluşturan “Bir Arada” konser serisi Mart ayında Kreşendo Müzik ve konuğu Eda Baba ile sahne alacak. Pera Cafe’de gerçekleşecek konserde, dinleyiciler sevdikleri 90’lar Türkçe pop türündeki şarkıları yeni yorumlarla ve Eda Baba’nın özgün vokaliyle birlikte dinleyecekler. 29 Mart Cuma günü saat 19.30’da Pera Cafe’de gerçekleşecek “Bir Arada” konseri için biletleri Biletix üzerinden satın alabilirsiniz.

 

KREŞENDO MART AYI ETKİNLİKLERİ

6 Mart Çarşamba:

20.00: Kreşendo Müzik ft. Şenceylik konseri @Sancaktepe Kültür Merkezi

Ayrıca Bakınız

9 Mart Cumartesi:
16.00: Sektörde Kadın Olmak, Kariyer Yolculuğu: Dilhan Şeşen ile Söyleşi @Taş Mektep Büyükada

10 Mart Pazar:
19.30: Kreşendo Müzik ft. Dilhan Şeşen konseri @Taş Mektep Büyükada

29 Mart Cuma:
19.30: #BirArada Kreşendo Müzik ft. Eda Baba konseri @Pera Müzesi

 

Kreşendo

Kreşendo, müzik sahnesinde çeşitliliği ve yaratıcılığı güçlendiren bir sosyal girişimdir. Haziran 2021’de ilk projelerini yürütmeye başlayan Kreşendo,  New York merkezli bir müzik girişimi olan We Make Noise global organizasyonunun Türkiye ayağı olarak Beats by Girlz Türkiye ismiyle çalışmalarına başlamıştır. Türkiye’de kadınların ve dezavantajlı grupların müzik sahnesinde daha fazla yer bulmasına olanak sağlayan projeler geliştiren Kreşendo, herkesin müziğe eşit olarak katılmasını hedefliyor. Bağımsız bir kültür kurumu olarak çok sesli bir müzik sektörünün inşası için sektördeki aktörlerin güçlendirilmesine ve bu yolla kültürün demokratikleşmesine katkı sunuyor.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik