Şuan Okunan
Kuzguncuk Sanat, Nisan’da Üç Etkinlikle Seyirciyle Buluşuyor

Kuzguncuk Sanat, Nisan’da Üç Etkinlikle Seyirciyle Buluşuyor

“Hal Ve Gidiş”, 50 yıllık bir yolculuğa eşlik etme hikayesi. Grup Gündoğarken’in üyeleri Şeşen kardeşlerin birlikte aldıkları yaşam yolunun detaylarını anlattıkları, andıkları, şarkıya döktükleri anlardan ibaret bir müzikal muhabbettir. Tiyatro müzikleri, ilk konserleri, albümleri ve yolculuklarına eşlik eden usta isimlerle yaşadıkları olayların özenli ve tiyatral anlatımıdır.
Etkinlik Programı:

13 Nisan Çarşamba saat 21:00 Karmadrama

Edebiyatçı Faruk Duman’ın halk masallarından uyarladığı “Canlanma” birlikte Kars’a doğru yolculuk yapan bir marangoz, bir terzi ve imam’ın yolculuk esnasında yaşadıkları doğa üstü bir durum karşısında düştükleri anlaşmazlıkları konu alıyor. Buradan yola çıkarak sanatçı- yaratıcı -kadın hakları -adalet kavramlarının sorgulandığı bu masalda Gizem Duman Şeşen’in anlatıcılığına Veysel Çelikdemir’in Kum sanatı ve Burhan Şeşen’in bu oyun için yaptığı özgün müzikler eşlik ediyor.

Oyun Programı:

20 Nisan Çarşamba saat 21:00 Karmadrama

Uzak diyarların birinde diye başlar kimi masallar kimisi ise uzun zaman önce… Zaman ve mekan ne kadar farklı olursa olsun dün, bugün, yarın hikayenin bir köşesinde ya da  her köşesinde varolan tek bir şey vardır o da aşk. Hepimizin çok iyi bildiği bu duyguyu bir kez daha tatmak, başka diyarların ya da belki de çok yakın diyarların, çok uzun zamanların ya da çok yakın zamanların hikayelerini Başak Şamlıoğlu Huvaj ve Gizem Duman Şeşen’in anlatıcılığı ile dinleyeceksiniz.

Ayrıca Bakınız

Oyun Programı:

27 Nisan Çarşamba saat 21:00 Karmadrama


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik