Şuan Okunan
Metin Yeğin duyurdu: “3 Kadın 1 Grev” 8 Mart’ta prömiyer yapıyor

Metin Yeğin duyurdu: “3 Kadın 1 Grev” 8 Mart’ta prömiyer yapıyor

Yönetmen Metin Yeğin’in ikinci işçi filmi “3 kadın 1 Grev” Avrupa prömiyerini 8 Mart’ta Berlin’de yapacak. Berlin’deki Babylon sinemasında yapılacak olan prömiyer, saat 19.30’da başlayacak. 

Başrollerini Yelda Reynould, Susku Ekim Kaya, Pelin Batu ve Lila Gürmen’in yanı sıra “La Casa de Papel” dizisinde ‘Lizbon’, karakterine hayat veren Itziar Ituño Martínez’in paylaştığı filmin Berlin prömiyerine, yönetmen ve oyuncular da katılacak. Gazete Duvar’ın verdiği bilgiye göre, prömiyerin ardından filmin Almanya’daki gösterimlerini Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) düzenleyecek.

FİLM DAYANIŞMAYLA ÇEKİLDİ

Filmin yönetmeni Metin Yeğin, 2022’nin Ocak ayında yaptığı çağrıyla 100 Euro verecek 1000 “suç ortağı” aradığını duyurmuş, “Var mısınız? Vamos Grev” demişti. Metin Yeğin, yeni filmiyle ilgili yaptığı açıklamada da aynı vurguyu yaptı ve şöyle dedi: “3 Kadın 1 Grev’in sevgili suç ortakları, yine bir sürü şeyi yetiştirmek isterken, bir şeyleri duyurmaya geç kalıyoruz ama birlikte yeni bir işçi filmini ortaya çıkarabilmenin kıvancıyla… Berlin’de olanları prömiyere bekliyoruz. Lütfen bana yazın. Yaşasın şenlikli suç, iki-üç daha fazla film!”


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik