Şuan Okunan
Punk Riot Day! 4 Haziran Pazar günü KüçükÇiftlik Bahçe’de

Punk Riot Day! 4 Haziran Pazar günü KüçükÇiftlik Bahçe’de

İstanbullu punkçılar, Punk Riot Day kapsamında 4 Haziran Pazar günü KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de çimlerin üstünde dans ederek avaz avaz şarkı söylemenin, çeşit çeşit yeme-içme alternatiflerinin, açık havanın ve özgürlüğün keyfini çıkacaklar. Punk Riot Day, 1970’lerde ifade özgürlüğü hareketi olarak ortaya çıkan, geleneksel ve kalıplaşmış yaşam biçimlerine karşı yıkıcı ama renkli bir tavır ortaya koyan punk kültürünü müziğinden felsefesine, edebiyatından giyim tarzına tüm öğeleriyle İstanbul’un merkezine taşıyacak. Kaykay pisti ve plak dükkânları, dergi stantları gibi alışveriş alanlarının da yer alacağı festivalde, KüçükÇiftlik Bahçe sahnesinde ise gün boyu punk müziğin en sevilen isimleri olacak.

Türkiye punk rock sahnesinin önemli bir parçası olan ve toplumsal adaletsizliklere, baskılara ve sistem karşıtlığına odaklanan müzikleriyle yıllardır toplumsal bilinçlendirme konusunda önemli bir rol oynayan Radical Noise grubu, punk rock müziğin enerjisini ve politik duruşunu festival sahnesine taşıyacak. Punk rock, post-punk ve new wave gibi unsurları bir araya getirerek özgün bir tarz oluşturan Rashit, 30. yılı şerefine grubun 30 yılını kapsayan bir setlist’le ve sınırları zorlayan yüksek enerjili canlı performansıyla sahnede olacak.

Alternatif rock, indie rock ve post-punk gibi unsurları müziğinde bir araya getiren İstanbul merkezli Second, kurucu üyesi Özgün Semerci, son dönem üretimlerinin mimarı prodüktör Kerem Brumend, Türkiye punk rock sahnesinin yıldız isimleri Alican Şalt ve Parham A.G.’den oluşan yeni line-up’ıyla KüçükÇiftlik Bahçe’de sevenleriyle buluşacak. Sert sözleri ve enerjik müziğiyle Türkiye punk rock sahnesinde öne çıkan gruplardan Cemiyette Pişiyorum, ülkenin sosyal ve siyasi sorunlarını da ele aldıkları şarkılarını bu defa Punk Riot Day’de söyleyecek. Şarkılarında toplumsal konulara, politik mesajlara ve kişisel deneyimlere yer veren genç ve dinamik rock grubu The Ayılar, festivalde sert gitar riff’leri, enerjik vokalleri ve canlı performanslarıyla dinleyicileri coşturacak. Ofisboyz’un, hayatın zorlukları ve acılarına rağmen umut dolu bir bakış açısı sunarak dinleyicilere güçlü bir mesaj veren şarkılarını yüksek enerjileriyle harmanlayarak söyleyecekleri festival sahnesinin bir diğer konuğu ise kadınların toplumsal hayatta karşılaştığı çeşitli sorunlara dikkat çeken, askerlik ve cinsiyet ayrımcılığı gibi konuları ele alan şarkılarıyla Tampon grubu olacak.

4 Haziran’da Yüzdeyüz Müzik katkıları, Freefall ve URU organizasyonu ve Türkiye Kaykay Federasyonu’nun desteğiyle gerçekleşecek Punk Riot Day için biletler Passo’da ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Ayrıca Bakınız


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik