Şuan Okunan
ŞanoWan’dan Tiyatro Atölyesi

ŞanoWan’dan Tiyatro Atölyesi

2017 yılında Van’da kurulan ŞanoWan, 2023 yılına tiyatro atölyeleriyle başlayacak. 18 yaş üstü gençlerin başvurularının kabul edileceği oyunculuk, drama ve doğaçlama eğitiminin verileceği atölyelere başvurular 15 Kasım – 15 Aralık tarihleri arasında alınacak. ŞanoWan oyuncuları tarafından verilecek olan atölye eğitimi, haftada 2 kez olmak üzere 3 ay sürecek. ŞanoWan tiyatro oyuncusu Berivan Budakbeyoğlu, yeni bir heyecanla başlayacakları tiyatro atölyesine katılım çağrısı yapıyor..

GENÇLERE TİYATRO EĞİTİMİ

Başvuruları 15 Kasım’da başlattıklarını ifade eden Budakbeyoğlu, daha önce de 2 kez tiyatro atölyesi açtıkları bilgisini paylaşıyor. ŞanoWan olarak tiyatroya odaklandıklarını, bunun yanısıra çeşitli atölyeler ile tiyatro eğimi verdiklerini belirten Budakbeyoğlu, “Zaten bizlerin temel amaçlarından biri de, hem tiyatromuzu yapmak, hem de vereceğimiz eğitimlerle tiyatromuzu büyütmek. Bu amaçla gençlere bir eğitim vermek istiyoruz. Bizler ŞanoWan olarak zaten daha önce de iki kez tiyatro atölyesi yapmıştık. Bu atölyeler hem bizler, hem de atölyeye gelenler için büyük bir heyecan yaratmıştı” diyor.

BAŞVURU ÇAĞRISI

Düzenleyecekleri atölyelerle büyümeyi hedeflediklerini ifade eden Budakbeyoğlu, “Bu atölyede oyunculuk, drama ve doğaçlama eğitimi olacak. Tabi atölyelerimiz Kürtçe olacak ve heyecanlıyız. Daha önce verilen atölyelerde gençlerin atölyeye katılımı bizlere büyük heyecan katmıştı. Çünkü daha sonra gönüllü olarak oyunlarımızda yer alıyor ve bizlere yardımcı oluyorlardı. 18 yaş ve üstü herkes başvurabilir. Bu anlamda heyecanlıyız. Tüm gençlerin açılan atölyelere başvurularını bekliyoruz” diyor. (ArtıGerçek)


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik