Şuan Okunan
Tiyatro Kooperatifi ‘açık hava’ya çıkıyor

Tiyatro Kooperatifi ‘açık hava’ya çıkıyor

Tiyatro Kooperatifi’nde yer alan toplulukların oyunlarının yer aldığı programdan elde edilecek gelir katılım sağlayan tüm tiyatrolara eşit bir şekilde pay edilecek. 39 tiyatro ekibinin yetişkin ve çocuk oyunlarının biletleri, Mobilet üzerinden satışa çıkacak.

HAYDİ PARKA OYUNA…

Yaz Buluşmaları kapsamında Semaver Kumpanya, Biraderler Yapım, QPerformans, Tiyatro Mima, Atta Festival, Primat Atölye, Mesele Kumpanya, Tatavla Tiyatro, Öykü Sahne, Altkat Sanat, Entropi Sahne, Eylül Sahnesi, Reha Özcan Kumpanyası, Yapıcı Tiyatro, Kumbaracı50, Tiyatro Alesta, Tiyatro Biteatral, Balkonda Sanat, Asmalı Sahne, Versus Tiyatro, EKİP Tiyatrosu, Germinal Tiyatro, Kuzgun Yapım, Kadıköy Emek Tiyatrosu, İkincikat, Tiyatro BeReZe, TiyatroTiyatral, Levent Üzümcü Tiyatrosu, Lavean Sanat, Tiyatro YanEtki, İstanbulimpro, Tiyatro 11, Ankara Birlik Tiyatrosu, Tiyatro Hemhâl, Gaca Tiyatro, Apartman Sahne, Yolcu Tiyatro, Tiyatro D22 ve Altsahne’nin oyunları sahnelenecek.

DAYANIŞMA VE DESTEK

11 Ağustos’a kadar Fenerbahçe Parkı’nda çocuk oyunlarının sahneleneceği program, 17 Ağustos’tan itibaren ay sonuna kadar Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro’da yetişkin oyunlarıyla devam edecek. Eylül ayında ise Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da yetişkin oyunları sahnelenecek. Kooperatif, salgın koşulları sebebiyle sahnelerden ve seyircilerinden uzun süre ayrı kalan tiyatrolara güç vermek ve bu dayanışmanın bir parçası olmak isteyenlere, bilet satın alma aşamasında iki farklı seçenek de sunacak. Tiyatro severler etkinlik bileti satın alırken destek kategorilerini seçerek dayanışmaya belirleyecekleri miktarda destek verebilecek ya da Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları kapsamında sahnelenecek bir oyunun destekçisi olarak dayanışmaya adını yazdırabilecek. Oyun destekçileri, etkinlik alanında ve Tiyatro Kooperatifi’nin sosyal medya hesaplarında duyurulacak.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik