Şuan Okunan
Alba Flores ödül töreninde Gazze çağrısı yaptı

Alba Flores ödül töreninde Gazze çağrısı yaptı

La Casa de Papel dizisinde canlandırdığı Nairobi karakteriyle tanınan aktris Alba Flores, katıldığı Goya Ödülleri töreninde Filistin için çağrı yaptı.

İspanya’nın dünya çapında izlenme rekorları kıran La Casa de Papel dizisinde canlandırdığı Nairobi karakteriyle tanınan aktris Alba Flores, İspanya’nın Valladolid kentinde düzenlenen Goya Ödülleri’nde Gazze için ateşkes çağrısı yaptı.

Birgün’ün haberine göre törende Flores’in yanı sıra birçok İspanyol sanatçı ve oyuncu da İsrail’in Gazze Şeridi’nde Filistinlilere yönelik ayrım gözetmeksinin sürdürdüğü saldırılara son vermesi çağrısında bulundu. Flores’in, ‘En İyi Özgün Şarkı’ ödülünü sunmak için bulunduğu ödül töreninde kürsüdeki konuşmasında “İyi geceler ve Filistin’e barış, lütfen” dedi. İspanya Devlet Başkanı Pedro Sánchez de törenin katılımcıları arasında yer aldı.

RUFFALO’DAN ATEŞKES ÇAĞRISI

Öte yandan, ABD’li oyuncu Mark Ruffalo, Gazze’de kalıcı ateşkes çağrısında bulunarak, “Dünya liderlerinden özellikle Başkan Joe Biden’dan bir ateşkes, kalıcı bir ateşkes talep etmesini, barışa bir şans vermesini istiyoruz.” dedi. ​​​​​​​Middle East Eye’ın haberine göre, Amerika Yönetmenler Loncası Ödülleri törenine katılan Ruffalo, diğer ünlü isimlerle birlikte ceketine zambak şeklinde, kırmızı yuvarlak rozet taktı. Ruffalo, zambakların “barış zambağını”, kırmızı yuvarlak rozetin ise “Ateşkes taraftarı sanatçıları” simgelediğini belirtti. Sanatçılar olarak Gazze’de kalıcı ateşkes çağrısında bulunduklarını aktaran Ruffalo, bombalamanın işe yaramadığının artık anlaşıldığını kaydetti.

Ayrıca Bakınız

Ruffalo, barışa giden yolun daha fazla bombalanmaması gerektiğini vurgulayarak, “Barışa bir şans vermenin neresi yanlış? Refah sınırında, yeniden bir bombardıman dalgasıyla karşı karşıya 1 milyon mülteci bulunuyor, 400 bin kişi açlıktan ölüyor ve oraya hiçbir insani yardım giremiyor. Bu nedenle, dünya liderlerinden özellikle Başkan Joe Biden’dan, bir ateşkes, kalıcı bir ateşkes talep etmesini, barışa bir şans vermesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik