Şuan Okunan
Cansu Fırıncı madende söylediği “Madenciden” şarkısını paylaştı

Cansu Fırıncı madende söylediği “Madenciden” şarkısını paylaştı

Ünlü oyuncu Cansu Fırıncı, henüz vizyona girmeyen ve madencilerin hayatını anlatan “Lacivert Gece” filmi için indiği madenlerde çektiği bir videoyu paylaştı. Grup Yorum’un “Madenciden” adlı şarkısından bir bölümü söyleyen Cansu Fırıncı, Bartınlı bir madencinin torunu olduğunu belirterek, şunları yazdı: “Madencilerin hayatına odaklanan Lacivert Gece’yi çekmiştik. Bir daha acılar yaşanmasın için. 30 yılını madenlere veren dedenin torunu, Zonguldak-Bartın havzasının çocuğu olarak görev bilmiştim oynamayı. Bu türküyü de madende söylemiştim. Başaramadık, üzgünüm kardeşlerim.”

 

BİR MADENCİ FİLMİ: LACİVERT GECE
Yönetmen Muhammet Çakıral’ın yönettiği, Cansu Fırıncı’nın başrolünde yer aldığı “Lacivert Gece”, Zonguldak’ta geçen bir maden hikâyesi anlatıyor. Madenci bir aileden gelen, köken olarak Bartınlı olan ünlü oyuncu Cansu Fırıncı, filmde işsiz bir futbol antrenörü olan Semih’i canlandırıyor. “Lacivert Gece”, maden işçisi Semih’in madende çalışmak zorunda kalması ve bir iş kazası sonucu kolunu yitirmesinin ardından yaşananlar anlatılıyor. Ocak sahiplerinin aracılar yoluyla yoksul işçilere kan parası ödeyerek olayı kapatmak istemesine karşı, Semih hukuki bir mücadele başlatıyor.

Ayrıca Bakınız

https://sahneden.net/sinema/lacivert-gece-yolu-madene-dusen-bir-futbolcunun-hikayesi/

GRUP YORUM’DAN “MADENCİDEN”

Grup Yorum’un “Madenciden” şarkısı 1991 yılındaki büyük madenci yürüyüşünün ardından aynı yıl çıkan “Yürek Çağrısı” albümünde yer alıyor. Usta şair Kemal Özer’in aynı adlı şiirinden bestelenen “Madenciden”, “Bir kent oldular sonunda / Ve adını değiştirdiler ülkenin” diye bitiyor.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik