Şuan Okunan
CHP’li belediye tiyatroyu kapattı, sanatçıları farklı müdürlüklere sürdü

CHP’li belediye tiyatroyu kapattı, sanatçıları farklı müdürlüklere sürdü

Geçen dönemin CHP’li Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan tarafından kurulan Tarsus Şehir Tiyatrosu’nun ve sanat kurslarının faaliyetleri yeni CHP’li Belediye Başkanı Ali Boltaç tarafından durduruldu. Tiyatronun genel sanat yönetmeni, oyuncuları ve emekçileri belediyenin farklı birimlerine sürgün edildi.

Tarsus Şehir Tiyatrosu,  oyunları ve sanat kursları ile Tarsus’a büyük hizmet verdi ve nefes aldırmıştı. 2019 yılında kurulan Tarsus Şehir Tiyatrosu, “Ezop” “Çirkin” “Çehov Vodvil” “Neden” “Masal Gülleri” adlı oyunlarıyla 236 kez perde açmış, 35.000’nin üzerinde seyirci ile buluşmuştu. Pandemiye rağmen perdelerini kapatmayan Tarsus Şehir Tiyatrosu Türkiye’nin dört bir yanından Özel Tiyatroları ve Şehir Tiyatrolarını Tarsus’a davet edip sahnesinde ağırlamış, farklı oyunların  Tarsus halkıyla buluşmasını sağlamıştı.

Farklı yaş gruplarında çocuk ve gençlere Drama ,Tiyatro ve  Konservatuar Hazırlık Kursları düzenleyerek 500 kişiye hizmet vermişti. Bugüne kadar pek çok festivale katılarak oyunlarını sergilemişti.

TİYATRO SANATÇILARINA SÜRGÜN

Önce oyunların oynanmasına izin verilmedi, kurslar kapatıldı. Son olarak da 20 Mayıs Pazartesi günü tiyatro tmekçileri başka birimleri sürgün edildi. Tiyatro Şube Müdürlüğü’nün kapatılacağı yönünde duyumlar alınırken,  Tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Veterinerlik Müdürlüğü Köpek Bakım ve Islah evine gönderildi.

Ayrıca Bakınız

Oyuncular ; Gelirler Müdürlüğü Yardımcı Personel olarak çay ocağına ,Yazı İşleri Müdürlüğü nikah salonu personeli , Kadın Sığınma Evi personeli, Basın Yayın  ve Halkla İlişkiler karşılama personeli, Sağlık Hizmetleri Müdürlüğüne  odacı ,Kütüphane Müdürlüğü Personeli olarak görevlendirildi. Kalem Personeli Park ve Bahçeler Müdürlüğünde, Teşrifat Personeli Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevlendirildi. (Tiyatro… Tiyatro… Dergisi)


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik