Şuan Okunan
Cyrano de Bergerac, 28 Temmuz’da perdelerini açıyor

Cyrano de Bergerac, 28 Temmuz’da perdelerini açıyor

Kumbaracı50, Edmond Rostand’ın yazdığı, tiyatro tarihinin unutulmaz oyunlarından Cyrano de Bergerac’ı sahneye taşıyor. Oyun 28 Temmuz Çarşamba günü saat 21.00’de KüçükÇiftlik Park’ta prömiyer yapacak ve 29 Temmuz Perşembe günü saat 21:00’de aynı sahnede ikinci oyun sahnelenecek.

CYRANO DE BERGERAC

Oyun şu sözlerle tanıtılıyor: “Şair, silahşör ve aşık. Tiyatro tarihinin unutulmaz karakterlerinden Cyrano de Bergerac uzun bir aradan sonra yeniden sahnede. Çöken imparatorluklar ve kapitalizmin ilk ayak seslerinin duyulduğu zamanlarda yazılıp; erdeme, iyiliğe, aşka, dostluğa dair ne varsa hatırlatan bu oyun bizi bugün çok heyecanlandırıyor. İnsan ruhunun gölgede kalan yanlarını müthiş edebi gücü, görkemli sahneleriyle ortaya döken Cyrano hepimize şifa olsun. Cyrano de Bergerac’ın gerçekçi, bir o kadar da büyülü dünyası; Kumbaracı50 tarafından bir kabarenin danslı, müzikli dünyasında Cyrano’nun sivri diline, mizahına, ruhuna yaraşır şekilde arz-ı endam edecek.”

OYUNUN KÜNYESİ

Yazan: Edmond Rostand

Çeviren: Sabri Esat Siyavuşgil

Yöneten: Yiğit Sertdemir

Dramaturg: Aylin Alıveren

Yard. Yönetmen: Gülhan Kadim

Kostüm-Maske-Kukla Tasarımı: Candan Seda Balaban

Sahne Tasarımı: Yiğit Sertdemir

Işık Tasarımı: İsmail Sağır

Müzik: Burçak Çöllü

Ayrıca Bakınız

Hareket Düzeni: Dicle Doğan

Afiş Tasarımı: Önder Sakıp Dündar

Oynayanlar: Ayşegül Uraz, İsmail Sağır, Meriç Rakalar, Murat Kapu, Sinem Öcalır, Yiğit Sertdemir, Burçak Çöllü, Candan Seda Balaban

OYUN PROGRAMI

28 Temmuz Çarşamba 21.00 KüçükÇiftlik Park *PRÖMİYER

29 Temmuz Perşembe 21.00 KüçükÇiftlik Park


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik