Şuan Okunan
Tiyatro D22 “Uykusuz Bir Rüya, Salim”i Sahneye Taşıyor

Tiyatro D22 “Uykusuz Bir Rüya, Salim”i Sahneye Taşıyor

Ailesi tarafından amcasının kebapçı dükkanında çalışmak üzere Adana’dan İstanbul’a gönderilen Salim’in başına gelenlerin anlatıldığı oyunda, Salim’in hikayesi izleyiciyi çok da yabancı olmadığı bir dünyaya sürükleyecek. Oyunun biletleri tiyatrolar.com.tr üzerinden satın alınabiliyor.

Kurulduğu günden bu yana sahnelediği yerli ve yabancı oyunlarla toplumsal meselelere değinen ve bu sene 10’uncu yılını kutlayan Tiyatro D22’nin yeni oyunu “Uykusuz Bir Rüya, Salim” 4 Ocak 2024 Perşembe akşamı Alan Kadıköy’de seyirci ile buluşacak. Rejisini Yiğit Sertdemir, yazarlığını bir önceki oyunu “Hakikat Elbet Bir Gün” ile Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü alan Berkay Ateş’in üstlendiği oyunda; memleketi Adana’dan akrabalarının yanına İstanbul’a gelen Salim’in hikayesi Berkay Ateş’in tek kişilik performansıyla sahneye aktarılacak. 4 Ocak’ta gerçekleşecek prömiyer biletleri için tiyatrolar.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Oyunun Konusu

Ayrıca Bakınız

Salim; Adana’da ailesi ile yaşarken, İstanbul’a amcasının yanına gönderilir. Amcasının kebapçı dükkanında çalışırken, şahit oldukları onu geri dönüşü olmayan bir yola sürükler. Çocukluğundan bu yana en çok bildiği duygu olan çaresizlikle tekrar baş başa kalan Salim’e kaderi bir oyun daha oynamıştır. Salim de izleyiciye sorar: Keşke mi daha zordur kader mi?  (Tiyatro… Tiyatro… Dergisi)


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik