Şuan Okunan
Dinozor Çocuk’tan dokunaklı ve mizah dolu bir macera: Kaçaklar

Dinozor Çocuk’tan dokunaklı ve mizah dolu bir macera: Kaçaklar

İsveç’in en sevilen çocuk ve gençlik kitapları yazarlarından Ulf Stark’ın, zamansız ölümünden kısa süre önce tamamladığı son kitabı Kaçaklar, Dinozor Çocuk’tan çıktı! Usta hikâye anlatıcısı Ulf Stark, Kaçaklar’da sevgi, kayıp ve ölüm gibi hayata dair önemli konuları esprili, dürüst ve derinlikli bir yaklaşımla ele alıyor. Küçük bir çocuğun, hastaneden kaçan büyükbabasıyla birlikte atıldığı macerayı hem dokunaklı ve gerçekçi hem de mizah dolu bir dille anlatan Kaçaklar, Kitty Crowther imzalı rengârenk çizimleriyle daha da etkileyici hale geliyor.

Ayrıntı Yayınları’nın çocuk kitapları markası Dinozor Çocuk, İsveç’in en büyük çocuk ve gençlik yazarlarından biri olarak kabul edilen Ulf Stark’ın son kitabı Kaçaklar’ı Türkiye’deki okurlarla buluşturdu. Kitty Crowther’in çizimlerini yaptığı kitap, 2018’de August Ödülü’ne aday gösterildi.

Büyükbaba Gottfrid hastanede yatmaktadır. Hayatta kendini en mutlu hissettiği ve yıllarını geçirmiş olduğu adanın özlemini çekmektedir. Ne yapıp edip bir an önce oraya gitmek ister. Torunu Gottfrid bunun gerçekleşebilmesi için elinden gelen her şeyi yapar. Ve birlikte son bir maceraya atılırlar…

Ayrıca Bakınız

İsveççeden dilimize Zeynep Tamer’in çevirdiği Kaçaklar, raflarda ve internet satış sitelerinde!


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik