Şuan Okunan
GZone’da bağımsız sanatçıların eserleri LGBTİ+’lar için satışa sunuluyor

GZone’da bağımsız sanatçıların eserleri LGBTİ+’lar için satışa sunuluyor

Shopier’de açılan GZone Pride Art & Design Mağazası, sanatın, müziğin, eğlencenin, kısaca hayatın tüm tat ve renklerinin yok edilmeye çalışıldığı bugünlerde, hem bağımsız sanatçıları hem de ihtiyaç içinde olan LGBTİ+’ları destekleme arzusuyla oluşturuldu. Mağazadan satın alınan her ürünün en az yüzde 25’lik kısmı, gelir ve giderlerini şeffaf olarak yürüteceğimiz GZone İhtiyaç Fonu’na yapılacak bağışlarla, ilgili dönemde ihtiyaç içinde olan LGBTİ+ bireylere, kalan kısmı da eser sahibine gidiyor.

BAĞIMSIZ SANATÇILARIN EŞSİZ ESERLERİ

GZone sunucu ve yazarlarından Yeşer Sarıyıldız küratörlüğünde açılan bu mağazada Art Also Studio (Bihter Çamarası), Belit Sünear, Ender Diril, Fatma Kurmaz, Füsun Yarpınar, Gizem Renklidağ, Hatice Gökçe, Kika, Kiki Cicinash, Kingnaked (İrem Sonalp), Mine Söğüt, Rahime Orak, Seren Borvalı, Studio Deka (Defne Kayacık), Uluç Özcü gibi bağımsız sanatçıların eserleri yer alıyor. LGBTİ+ bireylere desteğini her fırsatta dile getiren şanatçı Nez’in bağışladığı el emeği kostümü ise, 24 saati doldurmadan satıldı. Mağazaya şu adrestenulaşılabiliyor.

Ayrıca Bakınız

GZONE İHTİYAÇ FONU İLE ŞEFFAF YARDIMLAŞMA

GZone İhtiyaç Fonu, GZone’un herhangi bir kazanç veya kâr amacı gütmediği ve hiçbir şekilde bir kazanç sağlamadığı bir fon. Sadece bu proje için açılan GZone İhtiyaç Fonu banka hesabında biriken paraların ilgili kısmı sanatçının kendisine, eser satışından kalan en az yüzde 25’lik kısım ise o ay bir mağduriyet yaşamış, ihtiyaç içinde kalan bir LGBTİ+ bireye bağışlanacak. O ay bağış yapılacak isim bulunamazsa ayrılan rakam bir sonraki aya devredilecek. Fonda biriken rakam ve kime bağışlanacağı bilgisi, her ayın ilk 1 ila 10’uncu günü arasında GZone sosyal medya hesaplarından duyurulacak.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik