Şuan Okunan
İz Öztat ile Eleştirel Sergi Turu: Ten, Beden, Ben

İz Öztat ile Eleştirel Sergi Turu: Ten, Beden, Ben

İpek Duben’in SALT Beyoğlu’ndaki “Ten, Beden, Ben” sergisi, eleştirel sergi turunda katılımcılarla birlikte yorumlanacak. İpek Duben’in 1978 ile 2010 yılları arasında Türkiye’deki sanat üretimi ve sergileri inceleyen yazılarında ortaya koyduğu düşüncelerin sanatçının pratiğine nasıl yansıdığı irdelenecek.

“Ten, Beden, Ben” sergisi, erkek şiddetinden toplumsal cinsiyete, yerinden edilme ve göçten tüketim alışkanlıklarına uzanan konuları irdeleyen İpek Duben’in üretimine yeni bir bakış sunuyor.

22 Ocak Cumartesi günü saat 15.00’da yapılacak olan ve 20 kişiyle sınırlı tutulan tura eleştirel tura katılmak isteyenler ad, soyadı ve iletişim bilgilerini public.programs@saltonline.org adresine göndererek kayıt yaptırabiliyor.

Ayrıca Bakınız

İZ ÖZTAT KİMDİR?

İz Öztat görsel sanatlar alanında lisans eğitimini Oberlin University’de (Ohio), yüksek lisansını Sabancı Üniversitesi’nde tamamladı. Bireysel ve kolektif süreçleri kapsayan pratiğinde; bastırılmış geçmişin bugüne musallat oluşuna, resmî anlatıların kurmacanın olanaklarıyla sorgulanmasına, suyun özgür akabilmesi için verilen mücadelelere, sanatçının inşasında eğitimin etkilerine ve güç ilişkilerinin rızaya dayalı müzakeresine odaklanır. Pratiğini, araştırdığı konuların belirlediği farklı mecralar aracılığıyla sürdüren sanatçının akademik makaleleri, denemeleri ve kurmaca metinleri yayımlandı. Amman, Berlin, Londra, Madrid, Meksiko, Oslo, Paris ve Erivan’da misafir sanatçı programlarına katıldı.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik