Şuan Okunan
Kadıköy’de ‘Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması’ ödülleri sahiplerini buldu

Kadıköy’de ‘Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması’ ödülleri sahiplerini buldu

‘Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması’ dün akşam Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda yapılan törenle sahiplerini buldu. Final konserinin ardından jüri üyelerinin yaptığı oylama sonucu Yiğit Mert Erkmen, birincilik ödülünün sahibi oldu.
Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nın müzik ve sahne sanatları alanında yaratıcılığı teşvik etmek ve Türk bestecileri yeni eserler yaratmaya özendirmek amacıyla bu yıl altıncısını düzenlediği ‘Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması’nın ödül töreni yapıldı. Bu yıl viyolonsel-piyano ikilisi için düzenlenen yarışmada finale kalan eserler Cello Piano Duo olarak da bilinen eğitimci ve virtüözler Dilbağ Tokay ile Emine Serdaroğlu tarafından jüriye seslendirildi.

FİNALDE ESERLER RUMUZLARIYLA YARIŞTI

Finale kalan ve viyolonselde Dilbağ Tokay’ın, piyanoda Emine Serdaroğlu’nun jüriye icra ettiği dört eser rumuzlarıyla seslendirildi. Müzik insanları Oğuzhan Balcı, Turgay Erdener, Rengim Gökmen, Oğuzhan Kavruk, Özkan Manav, Gülsin Onay ve Hasan Uçarsu’dan oluşan seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda bestecilerin isimleri, kimlik zarfları açılarak ilan edildi. Ulusal Beste Yarışması’nda bu yıl Yiğit Mert Erkmen birincilik, İmge Yağmur Tiryaki ikincilik, Baran Doğaç Ünal üçüncülük ve İrem Başer mansiyon ödülünü kazandı. Birinciye 15 bin TL, ikinciye 12 bin 500 TL, üçüncüye ise 10 bin TL para ödülünün verildiği yarışmada dört eser için bir de dijital albüm hazırlanacak.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik