Şuan Okunan
Moda Sahnesi sezonun 5. oyunuyla geliyor: Dıkşın!

Moda Sahnesi sezonun 5. oyunuyla geliyor: Dıkşın!

Moda Sahnesi yeni bir Koffi Kwahule metni ile seyirci karşısında. Daha Önce Fildişili yazarın, Bira Fabrikası, Arıza (Blue-s Cat) ve Ağaçların Kokusu metinlerini sahneleyen Moda Sahnesi, bu defa yazarın en sert metinlerinden biri olan “Dıkşın: Büyük Şans’ı (Big Shoot)” seyirci ile buluşturuyor. Kemal Aydoğan’ın yöneteceği dördüncü Koffi Kwahule oyunu olacak oyunda, Onur Ünsal ve Mehmet Tekatlı rol alıyor.

Reyhan Özdilek’in çevirdiği oyunun sahne tasarımı Bengi Günay’a, ışık tasarımı İrfan Varlı’ya ait. 18+ yaş sınırı ile sahnelenecek olan oyun tek perde ve 75 dakika sürüyor. 15 Şubat’ta prömiyer yapacak olan oyun, 16 Şubat Cuma 20:30, 17 Şubat Cumartesi saat 16:00 ve 20.30, 17 Şubat Pazar saat 16.00’da Moda Sahnesi’nde izlenebilecek.

Oyunun tanıtım metninde şu satırlar yer alıyor: “Efendinin anlatısına yerleşmeye çalışan köleye efendi şöyle der: “Bana yardım etmen lazım, grup olarak oynamalıyız, en ufak, sigara kağıdı kadar bile ince bir kuşkuya mahal vermeden… Benden hiçbir şey saklamamalısın, bana her şeyi söylemelisin. Artık bana her şeyi söyleyeceğine söz verir misin, Stan?”


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik