Şuan Okunan
‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’, Orhan Pamuk Önerisiyle The Guardian’da

‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’, Orhan Pamuk Önerisiyle The Guardian’da

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ölümsüz eseri ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nün tiyatro oyunu, Serkan Keskin’in onlarca surete bürünerek sahnede devleştiği performansıyla kapalı gişe sahnelenmeye devam ediyor. Biletleri satışa çıktığı gibi tükenen oyun bu hafta Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un The Guardian Gazetesi’nde yayınlanan sanat önerilerinde yer aldı.

The Guardian-Orhan Pamuk Önerileri: https://www.theguardian.com/culture/2023/oct/07/on-my-radar-orhan-pamuk-cultural-highlights-nights-of-plague

Doğu ve batı, eski ve yeni, geleneksel ve modern kutupları arasında salınıp duran Ahmet Hamdi Tanpınar’ın zamansız eseri ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ geçtiğimiz sezondan itibaren büyük bir ilgi ile kapalı gişe sahnelenmeye devam ediyor. Tanpınar hayranı olan yazar Orhan Pamuk geçtiğimiz sezon izleyip beğenilerini dile getirdiği oyuna The Guardian’da yayınlanan öneri listesinde yer verdi.

Serdar Biliş’in uyarlayıp yönetmenliğini üstlendiği ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nde onlarca surete tek başına bürünen Serkan Keskin performansıyla beğenileri toplarken oyun dev prodüksiyonu ve farklı tasarımıyla da büyük övgü alıyor. Müziklerinde Tuluğ Tırpan imzası yer alan, tiyatro ve sinema arasında hibrid bir dünyanın tasarlandığı oyunun görüntü yönetmenliğini Ahmet Sesigürgil, sahne ve dekor tasarımını ise Gamze Kuş üstleniyor.

Ayrıca Bakınız

Saatler Kolektif’in yapımını üstlendiği oyun 7 Kasım ve 17 Aralık’ta yeniden Zorlu PSM’de tiyatroseverlerle buluşacak.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik