Şuan Okunan
‘Siyah Kuğu’ filmi Bir Yaz Gecesi Festivali’nde

‘Siyah Kuğu’ filmi Bir Yaz Gecesi Festivali’nde

Beykoz Kundura’nın düzenlediği Bir Yaz Gecesi Festivali’nde bu hafta sonu “Black Swan / Siyah Kuğu​” filmi ve ona ilhâm olmuş 1948 tarihli müzikal klasik “The Red Shoes / Kırmızı Pabuçlar” açık hava perdesinde gösterilecek. Beykoz Kundura’nın düşünce platformu FelsefeLab’in festivale özel hazırladığı “Siyah Kuğu: ‘Mükemmel’in Bedeli” adlı sohbet, Cumartesi günü akademisyen Dr. Umut Eldem’in eşliğinde ücretsiz gerçekleşecek ve “Siyah Kuğu​”dan yola çıkarak izleyenleri sanat, acı, ölüm, mükemmeliyet, beden, akıl ve cinsiyet üzerine birlikte düşünmeye davet edecek.

PAZAR GÜNÜ CAZ KONSERİ

Festivalin müzik programında bu hafta sonu, sesi kadar performansıyla da büyüleyen Elif Çağlar​ sahnede olacak. Sanatçıya klavyede Çağrı Sertel, akustik bas’ta Volkan Hürsever ve davulda Ediz Hafızoğlu’nun eşlik edeceği konser, 29 Ağustos Pazar akşamı 21:30’da başlayacak. “M-U-S-I-C” (2010), “Misfit” (2015), “The Art of Time” (2018) ve geçen yıl çıkardığı “Come Me Come To” albümleriyle övgüler ve ödüller toplamış Elif Çağlar​, soul’dan reggae’ye, gelenekselden moderne, cazın türlü halinde seyreden ve izleyenlerin hiç bitmesin isteyeceği bir yolculuğa çıkaracak.

FESTİVALE BOĞAZ’DAN ULAŞIM

Gösterimlerin 21:00’de, konserlerin ise 21:30’da başladığı festivalin kapı açılışı saat 17:00’de olacak. Gösterim öncesi Beykoz Kundura’nın yeme-içme alanlarında zaman geçirebilir, dilerseniz de Haziran’da açılan “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” sergisini ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Gösterim ve konserlerin Beykoz Kundura’da gerçekleşeceği festivale özel aracıyla gelecek izleyiciler için otopark hizmeti ücretsiz sağlanacak. Festival günleri izleyicilere yönelik ayrıca ücretsiz ulaşım imkanları da sunulacak. Dilerseniz Beykoz İskelesi’nden hareket edecek ücretsiz ring servisini kullanabilir, dilerseniz de Randevu sistemiyle Beşiktaş’ta Bahçeşehir Üniversitesi önündeki rıhtımdan kalkan ve misafirlerine Boğaz turu yaşatan tekneyi kullanarak festival alanına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik