Şuan Okunan
Umut veren bir film: Hayatla Barış

Umut veren bir film: Hayatla Barış

Türkiye’de ve dünyada “Ampute Messi” olarak tanınan milli sporcu Barış Telli’nin hayatının anlatıldığı “Hayatla Barış” filmi vizyona girdi.

Filmde Barış Telli’yi canlandıran Taner Ölmez, “Benim için özel bir proje… Farklı bir iş. Çalışması çok zordu. Fiziksel anlamda inanılmaz zordu. Barış yükümün yüzde 70-80’ni aldı. Duygusal anlamda Barış ve arkadaşları çok müsade etmedi. Hemen beni aralarına aldılar. Aralarında yabancılık çekmedim. Fiziksel anlamda zorlandım. Değnekle iki tur atın bakın neler oluyor. Böyle iyi insanın hayatını oynamak çok değerli. Her dakika yanımdaydı. Eve iş götürdüğüm projeydi. Ellerimde nasırlar var geçmedi. İyi ki varlar ama… Türkiye’de yapılmış en büyük prodüksiyonlu gerçek bir umut filmi… Bu filmde de insanlar ağlayacak ama sonunda umutlu ayrılacaklar. Futbol Türkiye’de en sevilen şey. Bu filmin, dili, dini ve ırkı yok” dedi.

“İNSANLAR YAŞARKEN DE ANILMALI”

Barış Telli ise, “Duygusal anlar yaşıyorum. Kendimi spora adayan biriyim. Sadece spor değil, bir insana umut ve dokunmak için yola çıktım. Taner beni çok güzel yansıttı. Yıllar önce Taner’i izlediğim zaman, ‘Ne kadar çok bana benziyor’ demiştim. Sonra beni canlandırdı. Taner’in elleri patlamasına rağmen, ‘Yarın dinlenelim’ diye söyledim ama o devam etti, çalıştı. Koltuk değnekleriyle ona ödev verdim. İnsanlar yaşarken de anılmalı…Bu film bu yönüyle de bambaşka bir proje. Bu filmi Türkiye’den sonra dünyaya da izletmek istiyoruz” diye konuştu.

Yönetmen Ekin Pandır, filme çok emek verdikleri belirterek, şöyle konuştu: “Herkes bana güvendi, inandı. Hep beraber benimle bu yolda emek verdi. Herkese çok teşekkür ederim. Burada gördüklerinizin dışında da yüzlerce kişilik bir ekip var. Hepsi aynı şekilde çok ciddi emek verdi. Hepsine çok teşekkür ederim. Başta Barış’ın filmiydi bu tabii ki ama filme başladığımızda sadece Barış’ın değil, bütün engelliler ve Barış’ın durumundakiler için umut kaynağı olabilecek bir film olduğunu fark ettik. Umarım kimseyi utandırmamış, hakkını verebilmişizdir.”

Ayrıca Bakınız

Filmin oyuncularından Nazan Kesal da, “Her insanın karakteri kaderidir düşüncesinden yola çıkarak Barış’ın o kadar güçlü karakteri ve kişiliği varmış ki hayal kurmayı, umudu elden bırakmayan özel biri… Böyle projede olmak gurur verici. İnsana dair evrensel bir film. Gerçek bir umut hikayesi… Barış’lara umut olacak. Ailelere, özellikle annelere sesleniyorum bu anlamda evlatları varsa bu filmi izlesinler. Cesaret bulacakları film” dedi.

Medya Door / Hünkâr Doğan ve GC Prodüksiyon ortak yapımcılığında, Ekin Pandır’ın yönetmenliğinde çekilen film, Caner Erzincan ve Koray Yeltekin’in senaryosuyla sımsıcak bir umut hikayesi olarak sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor. Müziklerini Fahir Atakoğlu’nun yapacağı film, bu yönüyle de sinema tarihinde öne çıkmayı hedefliyor.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik