Şuan Okunan
Yazı festivalle uğurluyoruz: 8-9-10 Eylül’de Bozcaada Caz Festivali’nde görüşmek üzere!

Yazı festivalle uğurluyoruz: 8-9-10 Eylül’de Bozcaada Caz Festivali’nde görüşmek üzere!

Eylül ayında bağlar bozulurken, Bozcaada Caz Festivali caz ritimleri eşliğinde hem kendimizle hem birbirimizle hem dünyayla yeni ve sağlam bağlar kurmaya davet ediyor bizi… Festivalin yedinci senesinde adanın özgün ruhunu cazla ve disiplinlerarası etkinliklerle keşfetmek için geri sayım başladı! 8-9-10 Eylül 2023 tarihleri arasında Paribu ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan festival her yıl olduğu gibi bu yıl da katılımcılarına benzersiz bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

Kendine Has, Volkswagen, Jack Lives Here, CarrefourSA, The ORGANICS by Red Bull ve Kale Grubu’nun katkılarıyla düzenlenen Bozcaada Caz Festivali 2017 yılından beri, tıpkı sahilleri, poyrazı, lodosu, yel değirmenleri, üzümleri gibi adanın dokusunun ayrılmaz bir parçası artık… Bozcaada’yla özdeşleşen festivalin yedinci edisyonu, bu yıl da konserlerin yanı sıra disiplinlerarası etkinliklerden oluşan zengin BCF KEŞİF programıyla katılımcılarını karşılayacak. Festival katılımcıları, dünyanın farklı köşelerinden, zamanın farklı dilimlerinden çıkıp gelen cazın sevilen isimleriyle adanın büyüleyici atmosferinde buluşurken, sanattan gastronomiye dek pek çok farklı disiplinle temas kuran kapsamlı etkinlik programıyla dolu dolu üç gün geçirecek. Festivalin heyecan verici programı ise yakında duyurulacak!

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) desteğiyle, 2017 yılından bu yana 3dots ve fermente tarafından düzenlenen festival, yıllardır müzik severleri bir araya getirmenin yanı sıra heyecan verici bir üretim alanı da yarattı. Ortak değerlere sahip kurum ve toplulukları bir araya getirmek üzere tasarlanan bu oluşumun adı KEŞİF. Farklı disiplinlerin, farklı seslerin birlikte sorular sorduğu ve bu sorulara yine birlikte cevaplar aradığı yaratıcı bir alan açan KEŞİF, “keşif” enerjisiyle yüklü sürdürülebilir topluluklar ile program ve projeler geliştirmeyi amaçlıyor.

Ayrıca Bakınız

KEŞİF, içinden geçtiğimiz bu zorlu dönemde, iyileşmenin bir arada olmaktan, birbirimizle temas kurmaktan ve üretmekten geçtiğine inanıyor. Bu inançla, disiplinlerarası diyalogla zenginleşen enerjisini, sürdürülebilir bir dayanışma ve üretim modeli olarak geliştireceği uzun vadeli program ve projelere yoğunlaştırıyor.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik