Ultimate magazine theme for WordPress.

Cenk Dost Verdi duyurdu: Mahkemeyi kazanan oyuncular seçmelere gitmedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda mahkemelik olan oyuncu seçmelerinin bugün yenilenmesi gerekiyordu, ancak konuyu mahkemeye taşıyan oyuncular gitmedi. Genel Sanat Yönetmeni Yücel Erten'e yönelik eleştirilerde bulunan ve açtıkları davayı kazanan oyunculardan Cenk Dost Verdi, neden yeniden çağrıldıkları seçmelere gitmediklerini anlattı.

“İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncu alım sınavındaki hukuksuzluğun yargı tarafından tescillenmesi ardından kurum bizi yani dava açan ve kazanan 5 kişiyi sınav yapmak üzere çağırmıştı” diyen oyuncu Cenk Dost Verdi, niye gitmediklerini şu sözlerle açıkladı ve yeni sorular sordu:

  1. Daha önceki sınavda uygulanmayan puantaj yöntemi sadece bu 5 kişi birbirlerine karşı yarıştırılarak mı uygulanacak?
  2. Kazanan diğer adaylar kıstas alınacaksa zaten ilk aşaması hukuksuz olarak yapılan sınavla alınan “kazananlar” parametre midir?
  3. Bizi sınav yapmaları için en az 5 kişilik kadro açmaları gerekmekte. Bu kadronun açılıp açılmadığı bize ya da kamuoyuna bildirilmesi gerekmez miydi?
  4. elediyenin bizlerle sadece sekreterlik düzeyinde kurduğu iletişimde sınav jurisinin kim olduğunu sormamıza rağmen hiçbir açıklama yapılmamıştır. Bizden yine Yücel Erten’in -idari bir zorunluluk olarak- başında ve jüride olması gereken bu sınava girmemiz gerçekten beklendi mi? 🤭
  5. Bugün sınavda bizi görmeyen Yücel Erten yine sosyal medya üzerinden esip gürleyip “düğün vardı gidemedim” diyecek mi?
  6. Asıl ve son soru, İzmir Büyükşehir Belediyesi bu sorunun çözümü için samimi bir adım atacak mı? Ya da en azından bu işi bu hale sokan İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın nin yapamadığı özeleştiriyi artık verecek mi?”

OLAY HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN 👇

https://sahneden.net/tiyatro/izmir-sehir-tiyatrolarinda-oyuncu-secmeleri-mahkeme-karariyla-iptal/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.