Şuan Okunan
İstanbul Müzik Festivali’nin teması “Kökler”

İstanbul Müzik Festivali’nin teması “Kökler”

Borusan Holding sponsorluğunda düzenlenen 52. İstanbul Müzik Festivali’nin programı açıklandı. Festival bu yıl da müzikseverlere klasik müziğin yıldızlarıyla dolu bir program sunmaya hazırlanıyor. Festival, İstanbul’un en özel konser mekânlarında gerçekleştirilecek 25 konserde dünyanın dört bir yanından seçkin orkestraları ve önemli solistleri ağırlayacak.

Bu yılın teması Kökler, Türkiye-Yunanistan nüfus mübadelesinin 100. yılına odaklanarak, müzik aracılığıyla bu coğrafyanın kültürel ve tarihi öykülerini aktarmayı hedefliyor. Festival, Macaristan ve Hollanda ile ilişkilerin 100. yılının kutlanacağı Kültür Yılları etkinliklerine de evsahipliği yapacak. Klasik müziği farklı türlerle bir araya getiren özel projeler de içeren programda her yıl olduğu gibi klasik müzik dünyasının yıldız solistleri ve prestijli orkestralar yer alacak.

Lale Kart üyeleri için 15-19 Şubat arasında öncelikli satışa sunulacak festival biletleri 20 Şubat’ta genel satışa açılacak.

YAZA MÜZİK DOLU BİR GİRİŞ

İstanbul’un en sevilen güncel müzik festivalinde iki gün boyunca gündüzü geceye bağlayacaklar için tarihler bu yıl, haziranın son hafta sonunu gösteriyor.

Ayrıca Bakınız

+1 Sunar:Gezgin Salon Festivali’nin ilk gününde Stavroz (Live) ile tempo iyiden iyiye yükselecek, ikinci gün Parcels ve La Femme Bonus Parkorman’ı bir açık hava diskosuna çevirecek.

FİLM FESTİVALİ İÇİN JÜRİ BELİRLENDİ

17-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 43. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma filmlerini değerlendirecek jüri üyeleri belirlendi. Festivalin Ulusal Yarışma jüri başkanlığını yönetmen, senarist ve yapımcı Aslı Özge üstlenecek. Jüride görüntü yönetmeni Barış Aygen, oyuncu Merve Dizdar, sanatçı Halil Altındere ve müzisyen Ekin Fil yer alıyor.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik