Şuan Okunan
Tarihi Ankara Evleri Artık Bir Başka Güzel

Tarihi Ankara Evleri Artık Bir Başka Güzel

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB), Ankara Kalesi’nde başlattığı çalışmalarda sona yaklaşıldı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, çalışmalara ilişkin, “Tarihi Ankara evlerimiz artık bir başka güzel. Kentimizin simgelerinden Ankara Kalesi’nde başlattığımız sokak sağlıklaştırma çalışmalarında sona yaklaştık. 3 etapta, toplamda 248 yapımızı özgün dokularını koruyarak restore ediyoruz” dedi.

ABB Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı’nın, kentin en önemli simgelerinden biri olan Ankara Kalesi’nde başlattığı sokak sağlıklaştırma çalışmalarında sona gelindi. Ankara Kalesi’nde, İçkale olarak bilinen bölgede yürütülen çalışmaların 1’inci ve 2’nci etabı tamamlandı. Ekiplerin 3’üncü etaptaki çalışmaları ise sürüyor. Sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında; 77’si tescilli, 171’i tescilsiz olmak üzere toplamda 248 yapı yenileniyor. Büyükşehir Belediyesi, Ankara Kalesi’ndeki iyileştirme çalışmalarıyla Başkent turizmine artı değer kazandırmayı hedefliyor.

Başkan Yavaş da sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Yavaş, paylaşımında, “Tarihi Ankara evlerimiz artık bir başka güzel. Kentimizin simgelerinden Ankara Kalesi’nde başlattığımız sokak sağlıklaştırma çalışmalarında sona yaklaştık. 3 etapta, toplamda 248 yapımızı özgün dokularını koruyarak restore ediyoruz” dedi.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik