Şuan Okunan
Tiyatro Pera’dan yeni müzikli oyun: Barda Son Gece

Tiyatro Pera’dan yeni müzikli oyun: Barda Son Gece

Tiyatro Pera’nın yeni müzikli oyunu “Barda Son Gece” Aralık ayında prömiyer yapacak. Nesrin Kazankaya’nın yazıp yönettiği “Barda Son Gece” oyununun dramaturgisi Şafak Eruyar’a, dekoru Sabahattin Özbakır’a, kostümü Nesrin Kazankaya’ya, ışığı Muhammet Saki’ye ait. Oyunda Başak Meşe, Gökçe Burcu Zümrüt ve Zeynep Er rol alıyor. İstanbul’da bir caz barda geçen oyunda, gece yarısını geçip bar kapandıktan sonra karşılaşan üç kadının hikayesi anlatılıyor.

İKİ MÜZİSYEN, BİR GÖÇMEN KADIN

Oyun şu sözlerle tanıtılıyor: “Farklı sınıf ve kültürden üç kadın rastlantı sonucu bu barda bir araya gelir. İkisi müzisyen, biri göçmen olan genç kadınların, geceden sabaha göçmen sorunundan, kadın haklarına, aşktan yalnızlığa uzanan sohbetlerine piyano ve şarkılar da eşlik eder. Kadınlardan biri iyi eğitim almış bir piyanist ve caz vokalistidir. Diğeri ise popüler müzikte deneyimli bir şarkıcıdır. Cazdan popa, türkülere uzanan bir seçkide söylenen şarkılarla kırık yaşamlar, ilişkiler, özlemler, kadın ve göçmen olmanın zorlukları dile getirilir. Kimlikleri yüzünden yanlış anlaşılmalar durumu kendiliğinden bir komediye dönüştürür. Kadına şiddetin sıradanlaştığı, hukukun olmadığı erkek egemen bir coğrafyada kadın olmak zordur.”

ARALIK AYI BOYUNCA İZLENEBİLECEK

“Barda Son Gece” prömiyerini 2 Aralık Cuma akşamı saat 20:30’da yapıyor. Oyunu 7, 9, 16, 17, 21, 24 ve 28 Aralık günleri saat 20.30’da, 4, 11, 18 ve 25 Aralık günleri ise 18.30’da izlemek mümkün.

Ayrıca Bakınız


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik