Şuan Okunan
Zeynep Cemali Edebiyat Günü ve yayıncılık konferansı 13 Kasım’da

Zeynep Cemali Edebiyat Günü ve yayıncılık konferansı 13 Kasım’da

Günışığı Kitaplığı’nın düzenlediği ve Türkiye Yayıncılar Birliği’nin desteklediği yıllık yayıncılık konferansı 13 Kasım’da yapılacak.  11. Zeynep Cemali Edebiyat Günü ve  yıllık yayıncılık konferansına kitaplara emek veren yazar, editör, çevirmen ve sanatçılar; yayınevi çalışanları, telif ajansları, kitapçılar, dağıtımcılar, e-ticaret firmaları, dijital çözüm firmaları, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, kütüphaneler ve medyadan pek çok isim katılıyor.

Şair Birhan Keskin’in açılış konuşması ile başlayacak olan konferansta, 11.30’da Bodour al Qasimi “Dünya Yayıncılığının 2022 Vizyonu” başlıklı bir konuşma yapacak. Semih Sökmen “Yayıncılığın Kültürel Çeşitlilikle İmtihanı” ve Naz Beykan “İklim Krizinde Geleceğin Yayınevleri” başlıklı sunumlar yaparken, “Yayıncılığın Genç Sesleri” paneline Mehmet Erkurt, Merve Sevtap Ilgın ve Volkan Akmeşe katılacak. Yazar Zeynep Oral’ın “Yayıncılık İlkelerimizle Yarını Kucaklamak” başlıklı konuşmasının ardından “Ticaret Savaşlarının Gölgesinde Kitap Dünyasının Geleceği” konulu bir söyleşi düzenlenecek. Zeynep Cemali Öykü Yarışması Ödül Töreni de çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Etkinliğin kapanış konuşmasını ise Orhan Pamuk yapacak.

YAYINCILIK KONFERANSI

Günışığı Kitaplığı’nın, yayıncılığımızın gelişmesi, standartlarının yükselmesi için sosyal sorumluluk bilinciyle 2011’den beri sürdürdüğü ücretsiz, tamgünlük konferans yıllar içinde gelenekselleşti, sektörün ajandasına girdi. Odağına edebiyat yayıncılığı olan konferanslarda, her yıl yayıncılık sektörünün öncelikli konularına da yer veriliyor. Bugüne dek; Latife Tekin, Enver Ercan, Murathan Mungan, Oya Baydar, Enis Batur, Pınar Kür, Mario Levi, Nazlı Eray, Selim İleri, Feyza Hepçilingirler gibi değerli edebiyatçılar konferansın açılış ya da kapanış konuşmacısı oldular. Burhan Sönmez, Sema Kaygusuz, Yekta Kopan, Müge İplikçi, Behçet Çelik, Irmak Zileli, Gündüz Vassaf, Mine Söğüt, Behiç Ak ve Pınar Öğünç gibi yazarların yanı sıra Altan Erkekli, Sadi Güran, Feridun Oral, Huban Korman gibi sanatçılar; Bekir Ağırdır, Levent Erden, Prof. Dr. Üstün Ergüder, Kutlukhan Kutlu, Yaman Akdeniz gibi uzmanlar; yayınevi yöneticileri, kitap eklerinin yayın yönetmenleri, meslek örgütlerinin yöneticileri, piyasanın önemli aktörleri ve ekonomistler özgün ve güncel içerikleriyle konferansa konuşmacı olarak katıldılar.

Ayrıca Bakınız


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik