Şuan Okunan
Ankara Film Festivali’de yarışacak kısa filmler ve belgeseller belli oldu

Ankara Film Festivali’de yarışacak kısa filmler ve belgeseller belli oldu

Ulusal Kısa Film Yarışması’nda Ankara Film Festivali Onursal Başkanı Prof. Dr. Oğuz Onaran, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Emine Uçar İlbuğa, yönetmen ve İstanbul Esenyurt Üniverstiesi öğretim görevlisi Dr. Özgür Arık’ın ön jüriliğinde başvuran 204 film arasından yapılan değerlendirme sonucu beş canlandırma, altı deneysel ve sekiz klasik kurmaca olmak üzere 19 film sinemaseverlerle buluşacak.
Festivalde Zahid Çetinkaya’nın Ayna, Sevim Yaman’ın Ben Sen O Biz Siz Onlar, Ekrem Ayhan Çakay’ın Ben Süpermarket Değilim, Hüseyin Urçuk’un Çamaşır İpi, Berkan Aktepe’nin Çember, Melike Şevval Akın’ın Dev’r’inim, Dominika Muniak ve Sinan Demirtaş’ın Denge, Hüseyin Urçuk’un Dikiş Makinesi, Murat Arda Gürsoy’un Güneş, Ay ve Kadın, Muaz Güneş’in Hayırlı Olsun Ziyareti, Vehbi Bozdağ’ın Kurbağalar, Aziz Alaca’nın Kruvasan, Selçuk Ören’in Labirent, Rümeysa Bora’nın Magus Baba’nın Mavi Maymunu, Melih Aslan’ın Paket, Burcu Görgün’ün Ruj, Burak Oğuz Saguner’in Salça, Zülfü Gül’ün Son Ağaç ve Berk Ali Çekmez’in Vuruyor Gol Oluyor filmleri yarışacak.

Ulusal Belgesel Yarışması

Ulusal Belgesel Yarışması’nda yönetmen ve Dünya Kitle İletişimi ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hacer Yıldız, yönetmen ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Enver Özüstün, yönetmen ve İstanbul Kültür Üniversitesi, İletişim ve Tasarımı Bölümü  öğretim görevlisi Sezer Ağgez’den, oluşan ön jüri tarafından 105 film  arasından yapılan değerlendirme sonucu 8 belgesel sinemaseverlerle buluşacak.

Festival’de Önder Esmer’in Aşk, Ateş ve Anarşi Günleri: Türk Sinemateki ve Onat Kutlar, Eylem Kaftan’ın Bir Gün 365 Saat, Ezgi Koman’ın Dal Değdi Gözüme, Ahmet Karanfil’in Dinamo Mesken, Evrim İnci’nin Duvar, Vahit Sarıtaş’ın Flanöz, Fırat Özeler’in Kavur ve Kerem Soyyılmaz’ın Rodakis’i Ararken filmleri yarışacak.

Ayrıca Bakınız

 

 


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik