Şuan Okunan
Bornovalılar ve farklı ülkelerden gelen gençler atölyelerde buluşuyor

Bornovalılar ve farklı ülkelerden gelen gençler atölyelerde buluşuyor

İzmir’de Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi ve Pi Gençlik Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında düzenlenen atölyelerde, Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen gençler ile Bornovalılar bir araya geliyor.

Atölyeler kapsamında hazırlanan programlarda, Avrupa Birliği (AB) Avrupa Dayanışma Programı’nda gönüllü olarak Türkiye’ye gelen 18-30 yaş arası Avrupalı gençler, belediye bünyesindeki sosyal kültürel faaliyetlere katılarak sahip oldukları bilgi, deneyim ve becerilerini katılımcılarla paylaşıyor. Her ay yürütülen atölye çalışmaları ile yabancı dillerini geliştirmek isteyenlere pratik yapma imkanı sunuluyor.

İNGİLİZCE VE ALMANCA KONUŞMA KULÜBÜ

İngilizce ve Almanca Konuşma Kulübü’nde yapılan çalışmalarda, yabancı dili günlük hayatında pratik olarak uygulama fırsatı yakalayamayan kişilere yönelik olarak konuşma atölyeleri düzenleniyor. Almanca ve İngilizceyi A2/B1 düzeyde bilenlerin dil becerilerini geliştirmesi ve konuşma pratiği yapması için hazırlanan konuşma kulüpleri, Bornova Merkez’de bulunan Hobi ve Beceri Edindirme Kurs Merkezi’nde yapılıyor. İngilizce Konuşma Kulübü, 12 ve 26 Ocak 2023 tarihlerinde saat 18:00’de düzenlenecek. Almanca Konuşma Kulübü ise 10, 17 ve 31 Ocak’ta saat 18:00’de yapılacak. Yabancı dil kulüplerinden faydalanmak isteyenler, 0 232 999 29 29 numaralı hattan dahili 5833-5806’yı arayarak bilgi alabilecek.

YOGA VE MEDİTASYON ATÖLYESİ

İş stresi ve hareketsiz yaşamdan mustarip olanlar için ise hem bedeni hem zihni rahatlatmak amacıyla düzenlenen yoga ve meditasyon atölyeleri, Altındağ Atatürk Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi içinde yer alan spor salonunda yapılıyor. Atölyeler, yarın ile 16 ve 23 Ocak tarihlerinde saat 09:30’da başlayacak. Atölyeye katılmak isteyen Bornovalılar, bilgi almak için 0 232 999 29 29 numaralı hattan dahili 3904 ve 3910’u ya da 05342760312’yi arayabilecek.

Ayrıca Bakınız

STK Yerleşkesi ile sivil toplum kuruluşları (STK) ve belediye arasında güçlü bir iletişim ağı kurduklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, STK’lar ile yapılan iş birliklerinin önemine dikkat çekti. Başkan İduğ, şunları söyledi: “Bornova Belediyesi olarak, ülkemizin gelişmesine katkı koyan STK’larımızla her zaman el ele olduk. İlçemizin gelişmesi için kurumlar arası iş birliğine önem vererek Bornovalıların yararına olacak projelerde onlarla birlikte çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Pi Gençlik Derneği ile hazırladığımız bu proje ile de özellikle gençlerimizin daha donanımlı ve bilgili bireyler olması için adım atmış oluyoruz.”


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik