Şuan Okunan
LÖSEV’in Çağrısına Ses Verdiler: Lösemili çocukların hayallerine giden yol turuncu ışıklarla aydınlandı

LÖSEV’in Çağrısına Ses Verdiler: Lösemili çocukların hayallerine giden yol turuncu ışıklarla aydınlandı

LÖSEV; Lösemiye karşı farkındalık oluşturmak adına bu yıl “İyi ki varsın LÖSEV” mesajıile tüm Türkiye’de etkinliklere eş zamanlı olarak başladı. Bundan tam 24 yılönce tedavi gördüğü hastane odasından haftalarca dışarıya çıkamayan lösemiliçocuklar Şirin Babaları Dr. Üstün EZER’den odalarına bir televizyon istedi.Ancak hastane yönetimi bu isteği geri çevirince Dr. Üstün EZER ve arkadaşlarıLÖSEV’i kurarak çocukları hayallerine kavuşturdu. 8 Kasım 1998’de kurulan LÖSEV, kuruluş gününü 2-8 Kasım LösemiliÇocuklar Haftası olarak lösemili çocuklara ve ailelerine armağan etti.

Bu yıl da“İyi ki varsın LÖSEV” mesajıilefarkındalık yaratmayı hedefleyenLÖSEV -Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı hafta boyunca tüm Türkiye’debirbirinden farklı etkinliklerle, çocukluk çağı kanserleri içinde en sıkgörülen lösemiye dikkat çekmeye devam ediyor. Haftanın ve löseminin rengi olan TURUNCU RENGİvebirçok farklı etkinlik ile tedavisi süren çocuklara umut aşılanırken, lösemiylemücadelede bireylere ve topluma düşen görevler vurgulanacak.

HAYALLERE GİDEN YOL

İstanbul’daköprüler başta olmak üzere Galata kulesi de her yıl olduğu gibi bu yıl da turuncu renge boyandı. Galata kulesi önünde kamuoyu bilinçlendirme çalışması dadüzenleyen LÖSEV İstanbul ekibi, iyileşmiş gençler, aileler ve gönüllüler ile birlikte “İyi ki Varsın LÖSEV” dedi. LÖSEV’den yapılan çağrıda “Siz de bu hafta kapsamında #LösemiliÇocuklarHaftasıve @lösev1998 etiketleriyle hikayenizi paylaşabilir ve LÖSEV’e destekverebilirsiniz” denildi.

Ayrıca Bakınız


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik