Şuan Okunan
Istanbul Fringe Festival, 5. Yılında Sınırları Sorguluyor

Istanbul Fringe Festival, 5. Yılında Sınırları Sorguluyor

Her yıl eylül ayının 3. haftasında, Türkiye’den ve yurt dışından tiyatro, dans, performans disiplinlerinden işleri İstanbul’un farklı noktalarında katılımcılarla buluşturan Istanbul Fringe Festival, 5. edisyonuna hazırlanıyor. Bu yıl Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto varlık işlem platformu Paribu’nun desteğiyle16-23 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek festival, 21 gösteri, 6 atölye, paneller ve partilere ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Belçika, Birleşik Krallık, İsrail, İtalya, Hollanda, Hindistan, Japonya, Kanada ve Yunanistan olmak üzere 10 ülkeden ekipleri ağırlayacak festival, bir kez daha İstanbul’un karakteristik sanat mekanlarına ve kamusal alanlarına yayılacak. Bu yıl festivalin mekan destekçileri arasında Arter, Barış Manço Kültür Merkezi, BeReZe Gösteri Evi, Caddebostan Kültür Merkezi, Çıplak Ayaklar Dans Akademisi, DasDas, ENKA Sanat, Fişekhane, Hope Alkazar, Kadıköy Belediyesi Alan Kadıköy, Karga, Sakıp Sabancı Müzesi ve Tuhafier yer alıyor. Performans sanatlarını şehrin farklı noktalarına ulaştırmayı amaçlayan festivalin, kamusal alanda gerçekleşecek ücretsiz etkinlikleri de ilerleyen günlerde duyurulacak.

Program Detayları İçin: https://widget-1644517afa0e4550ab0d6e14b24f4d9a.elfsig.ht/
Bilet Almak İçin: https://tiyatrolar.com.tr/istanbulfringe-2023

 

 

İndirimli Erken Dönem Biletleri Satışta

Istanbul Fringe Festival’ın erken dönem biletlerine tiyatrolar.com.tr üzerinden ulaşılabiliyor.

Tam biletler 250 TL, öğrenci biletleri ise 150 TL’den satın alınabilirken, 1 Eylül’e kadar geçerli olacak erken dönem kampanyası kapsamında, bir kez daha ikinci bilete %50 indirim uygulaması bulunuyor.

Ayrıca Bakınız

 

Fringe Festival Nedir? 

“Alternatif”, “keşfedilmemiş”, “sınır” anlamına gelen Fringe’in hikayesi, 1947 yılında Uluslararası Edinburg Festivali’ne davet edilmeyen ve gösterilerini “bir kenarda” sergileyen 8 ekip ile başladı. Bu oluşum, çağdaş gösteri sanatları alanındaki en prestijli festivallerden biri olarak görülen Edinburgh Fringe’e dönüştü. Bugün fringe festivalleri, her yıl dünyanın farklı şehirlerinde 170 bin sanatçıyı, 250 farklı mekanda ve 60 bin etkinlikte, yaklaşık 19 milyon kişiyle buluşturuyor. Her şehirde farklı ölçek ve formlarda düzenlenen fringe festivalleri alternatif ve yenilikçi işler üreten genç sanatçılara işlerini uluslararası platformda sergileme imkanı sunuyor. Istanbul Fringe Festival, tiyatro, dans, performans gibi farklı disiplinlerdeki işleri, tüm dünyada olduğu gibi çeşitliliği ve özgünlüğü ön plana koyarak İstanbul’un kent dinamiği ve çok kültürlü doğasıyla buluşturuyor. Bu yıl 5. edisyonuna hazırlanan festival, geçtiğimiz 4 yılda, pandemi koşullarında da devamlılığını koruyarak, 400’den fazla sanatçıyı, yaklaşık 80 gösteri, 22 atölye, paneller ve partilerde yaklaşık 45 bin seyirci ile buluşturdu. Disiplinlerarası bir temele dayanan Istanbul Fringe Festival, yeni ve dinamik olanı kültür ve sanat yoluyla arayan katılımcılarını, çoğulcu ve yenilikçi bir atmosfere davet ediyor.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik