Şuan Okunan
Özdağ hedef göstermişti: Apolos Lermi’ye her gün yeni yasak!

Özdağ hedef göstermişti: Apolos Lermi’ye her gün yeni yasak!

Giresun Valiliği, müzisyen Apolas Lermi’nin konserini yasakladı. Giresun’un Güce ilçesinde “Ağaçbaşı Otçu Şenliği”nde sahne alması planlanan Karadenizli müzisyen Apolas Lermi’nin konseri valilik tarafından iptal edildi. Apolas Lermi, konserinin yasaklandığını sosyal medyadan duyurdu.

“SESSİZ VE DUYARSIZ KALARAK ORTAK OLAN KÖTÜLERİ GÖRÜYORUZ”

Apolas Lermi, yasak kararıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: “Yeni iptalin adresi Giresun Güce. Artık komik geliyor. Ağaçbaşı Otçu Şenliği konserimiz de, valilik tarafından iptal edilmiştir. Bu iptale karşı direnen Güce Beledeyesi’ne ve emekçilerine çok teşekkür ederim. İyi yönetici, iyi gazeteci ve iyi dost, kritik zamanlarda yaptıklarıyla iyidir. Sessiz ve duyarsız kalarak bu yaşananlara ortak olan kötüleri görüyoruz. Ve bu karanlık dönemde bir şekilde bizimle dayanışma içinde olmaya çalışan herkese teşekkürler.”

Apolas Lermi, paylaşımını şu sözlerle sürdürdü: “Umarım ileride üstlendiğimiz kültür-sanat perspektifinin Türkiye için önemini kavrayıp, benden daha fazla yararlanabilecek kurumlarımız ve yöneticilerimiz olur. Umarım halkımızla aramıza giren iradesiz ve kukla yöneticilerden en kısa zamanda kurtulup güzel günlerde buluşuruz.”


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik