Şuan Okunan
Ahmet Kaya’sız Ahmet Kaya filmi vizyon hazırlığında!

Ahmet Kaya’sız Ahmet Kaya filmi vizyon hazırlığında!

Celil Nalçakan ve Ezgi Şenler’in başrolünü oynadığı “Ahmet’in Türküsü filminin 1 Mart’ta vizyona girme hazırlığı yapmasıyla ilgili Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya’dan zehir zemberet bir açıklama geldi. Kudret Sabancı’nın yönettiği filmin yapım şirketi Erbay Medya ise yanıt olarak “vizyon konusunda önlerinde bir engelin bulunmadığını” duyurdu.

Birsen Altuntaş’ın haberine göre, Erbay Medya’dan yapılan açıklamada şu iddialar ileri sürüldü: “Kamuoyuna Duyuru… Müzik dünyasının unutulmaz ismi Ahmet Kaya’nın hikâyesini farklı bir pencereden anlattığımız ve heyecan duyduğumuz Ahmet’in Türküsü filmi hakkında son günlerde çıkan ve gerçeği yansıtmayan haberler bizleri çok üzmüştür. Filmimiz hakkında daha önce başlatılan yasal süreç lehimize sonuçlanarak kesin kararla tamamlanmış olup filmin vizyona girmesiyle ilgili önünde hiçbir engel kalmamıştır. Duayen isim Ahmet Kaya’yı çok özel anılarla anlattığımız ve sevenleriyle buluşturmak istediğimiz filmimiz cuma günü tüm sinemalarda vizyona girecektir…”

GÜLTEN KAYA NE DEMİŞTİ?

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, film ile ilgili olarak zehir zemberek bir açıklama yapmış, “Ahmet Kaya hakkında yapıldığı iddiası bulunan, adına ‘film’ demekten hicap duyduğumuz” dediği filmi desteklemediklerini açıklamıştı. Gülten Kaya’nın açıklamasında “Sevenlerini, sanatçının sesini ve herhangi bir eserini içerisinde barındırmayan ya da hayatına dair herhangi bir doğru bilgiyi kendileriyle buluşturamayacak olan bu ‘kurmaca’ kandırmacasına karşı dikkatli olmaları için uyarmak isteriz. Sanatçının itibarını ve değerlerini yok sayarak, yalnızca ismi üzerinden maddi kazanç sağlama gayretinde olan; fikrine, duygusuna, eserlerine, sevenlerine, ailesine, evlatlarına, ideallerine yüz çevirerek vahşi bir piyasa çarkının ve ‘biyografik film’ furyasının içine Ahmet Kaya’yı da zorla dahil etmek isteyen bu kişileri tanıyınız.” denildi.

Ayrıca Bakınız

Açıklamada şöyle denildi, “Değerli Ahmet Kaya sevenleri, dinleyicileri; sizlere ‘Ahmet Kaya Filmi’ gibi tanıtılan bu ticari sömürü araçlarına itibar etmeyiniz. Ahmet Kaya’nın kısacık ömrünün ağır ve hazin hikayesini barbarca araçsallaştıranlar, çöküşteki kariyerlerini Ahmet Kaya ismi üzerinden yeniden kurmaya çalışan kurnaz tüccarlardır. Bir yaşamı bütünüyle algılayıp seyirciye öyle aktarmak gibi hakiki ve esas dertlerden uzak, arama motorlarından edinilmiş yanlış bilgi kırıntılarından senaryo üretebilecek kadar amatör olan ve sinema sektörünü giderek bayağılaştıran bu tüccarların ve ticaretlerinin miadı nihayet dolduğunda, muhakkak gerçek bir Ahmet Kaya filmi yapılacaktır ve o haberi de sizlerle ilk paylaşan yine bizler olacağız.”


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik