Şuan Okunan
Bozcada Caz Festivali: Bağ bozumunda adadayız

Bozcada Caz Festivali: Bağ bozumunda adadayız

Keşfetmek, bağlantı kurmak, yeniden birleşmek… Kendimizle, birbirimizle ve dünyayla yeni ve sağlam bağlar kurmaya davet eden Bozcaada Caz Festivali sekizinci kez yola çıkıyor. 6-7-8 Eylül‘de Paribu ana sponsorluğunda, Kendine Has, Volkswagen, Jack Lives Here, CarrefourSA, Tchibo, Kale Grubu ve Jotun’un katkılarıyla gerçekleşecek olan Bozcaada Caz Festivali bu yıl da yine doğadan ve onun ilham veren işleyişinden güç alıyor.

Görmesek de varlığını bildiğimiz, hissettiğimiz bağlar Bozcaada Caz Festivali’yle bizi yeniden ada sokaklarında buluşturacak. Katılımcılar 6-7-8 Eylül 2024 tarihlerinde bağ bozumu telaşına karışan caz ritimlerinin tadını çıkarırken, her yıl olduğu gibi bu yıl da dolu dolu bir etkinlik programıyla disiplinlerarası bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyor. Festivalin hızla tükenen erken dönem biletleri ise müzik severler için şimdiden satışta.

Doğu Londra’dan Bozcaada’ya: Sahnede Alfa Mist

Caz müziğin yenilikçi isimlerinden Alfa Mist, güçlü sesleri eşliğinde sekizinci Bozcaada Caz Festivali’nde olacak. Doğu Londra’dan Alfa Mist özgün seslere uzanan yenilikçi müziğiyle son yıllarda caz müziğin dünya çapında takip edilen isimlerinden biri oldu. Alfa Mist’in okul yıllarında teneffüslerde prodüksiyon yapmayı öğrenerek başladığı uzun müzikal yolculuğunun son durağı ise geçtiğimiz yıl yayınladığı beşinci albümü Variables.

Ayrıca Bakınız

Bir an bile düşmeyen temposuyla Variables, Alfa Mist için bir anlamda müzikle tanıştığı yıllara geri döndüğü albüm. “Kafamı daha hızlı sallamak istememi sağlayan ritimlerle müzik yaptığım ilk günlere gitmiş gibiyim,” diyor Alfa ve ekliyor: “Bugüne dek müziğimde kim olduğuma odaklanıyordum, ama şimdi nerede olduğumu keşfediyorum.”

Bozcaada Caz Festivali sahnesinde Alfa Mist, kendi deyimiyle vermekten asla vazgeçmeyeceği bir hediye olan müziğiyle, hikâyesine ortak olmaya davet ediyor bizleri.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik